Finn showroom og installatør
Showrooms
  • Showroom
  • Installatør

Min Notatblokk

Du har ikke lagt til noen produkter

Når du har lagt produktene til notatblokken kan du laste ned listen til høyre her.

0 Produkt(er)
Last ned som PDF
Slett

Dette produktet er allerede i din Notatblokk

Rainshower F-Series System 254 Dusjsystem med termostat for veggmontering

27469000 - Rainshower F-Series System 254 Dusjsystem med termostat for veggmontering
  • krom
Produktnummer 27469000
EAN 4005176882593
NRF-nr. 4220624
16,184.00 kroner Veiledende pris inkl. moms

Produktbeskrivelse

GROHE Rainshower F-Series 10" dusjsystem – ekstra flat design for perfekt avslapping

Ren dusjnytelse kombinert med moderne design. Dusjsystemet GROHE Rainshower F-Series 10" har ekstra flat design og balansert vannstråle fra alle dyser for å gi huden en unik og behagelig følelse. Nyt den myke strålen fra den firkantede hodedusjen eller den dynamisk fokuserte strålen fra den slanke hånddusjen, som kan justeres i høyden. Den nøyaktige GROHE-termostaten sørger for at du umiddelbart får den ønskede vanntemperaturen, og den sørger også for at temperaturen er konstant uten svingninger. GROHE CoolTouch-teknologi sørger for at termostatens overflate aldri blir så varm at du ikke kan berøre den. Dusjhodet har ripesikker GROHE StarLight kromfinish og antikalk-dyser som gjør det veldig enkelt å holde systemet rent. Det vil også beholde glansen sin i mange år. Den integrerte teknologien for vannsparing lar deg redusere vannforbruket med inntil 50 % uten at det går på kompromiss med komforten, så du kan fortsatt nyte en avslappende dusj.

Produktfordeler

Pålitelig GROHE TurboStat®-teknologi sørger for konstant vanntemperatur

Vår nøyaktige styringsteknologi sikrer umiddelbar vanntilførsel med ønsket temperatur, og den sørger for at temperaturen ikke varierer med vanntrykk eller vanntilførsel.

GROHE CoolTouch® – aldri så varm at du ikke kan ta på den

GROHE CoolTouch®-teknologien sørger for at utsiden av kranen aldri blir varmere enn vannet du dusjer i. Den integrerte kjølekanalen som skiller det varme vannet fra utsiden av termostaten sørger for at kranen aldri blir så varm at du ikke kan ta på den. Denne funksjonen er spesielt viktig for å forebygge at barn brenner seg på varme kraner – nå blir baderommet trygt for hele familien.

SafeStop-knapp som beskytter huden mot skålding.

Denne sikkerhetsfunksjonen er satt til 38 °C for å beskytte brukere, spesielt barn, mot å skru opp temperaturen for høyt. Du kan enkelt justere SafeStop-innstillingen til temperaturer høyere enn 38 °C slik at den passer dine behov.

GROHE EcoJoy® med vannsparingsfunksjon for redusert forbruk

GROHE EcoJoy® reduserer vannforbruket med inntil 50 % uten at det går ut over ytelsen. Uansett når du åpner kranen, får du en solid stråle samtidig som du sparer penger.

GROHE DreamSpray® for en luksuriøs dusjopplevelse

GROHE DreamSpray®-teknologien gjør din daglige dusj til en luksuriøs og avslappende opplevelse. Den avanserte utformingen av dusjhodet sikrer balansert vannmengde fra alle dyser, uansett hvilket strålemønster du velger.

Dusjarm med 180° svingradius

Nyt komfortsonen din med GROHE dusjsystemer. Denne dusjarmen har 180° svingradius, så du kan vinkle dusjhodet mot midten av kabinettet eller badekaret, selv om rørene kommer inn fra siden, slik at du får mer fleksibilitet. Lengden gir dusjen ekstra stor radius.

AquaDimmer for problemfri vannstyring

Med AquaDimmer er det enkelt å veksle mellom baderomskran og hånd- eller hodedusj, samtidig som du kan justere vannmengden i en håndvending. Den samme hendelen brukes også til å åpne eller stenge kranen.

Enkelt å rengjøre takket være GROHE StarLight® krombelegget

Tørk av kranen med en tørr klut – den ekstra glatte overflatefinishen er ripesikker og gir en varig glans. Du sparer mye tid på rengjøring, og kranen ser alltid blank og ny ut.

SpeedClean – du slipper kalkbelegg på dusjhodet

Med våre SpeedClean-dyser er kalkbelegg en saga blott: det integrerte antikalksystemet gjør at rengjøringen av dysene på ditt GROHE dusjhode går som en lek. Kalkbelegg på de fleksible silikondysene kan du enkelt tørke bort med hånden din.

Krombelegget beskyttes av InnerWater Guide

En kraftig isolering av vannveiene i hånddusjen forhindrer at overflaten blir varm, så den blir aldri så varm at du ikke kan berøre den. Samtidig beskytter den kromfinishen på din GROHE dusj slik at den blir enda mer slitesterk.

TwistFree – sørger for at dusjslangen ikke krøller seg

TwistFree dusjslanger er inspirert av det vi alle har opplevd. Du har sikkert også hatt en dusjslange som har krøllet seg? TwistFree sørger for at dusjslangen forblir fleksibel og henger rett, slik at du slipper å bekymre deg.

Regnstråle – som mykt sommerregn mot huden

Nyt den avslappende regnstrålefølelsen mot huden. Dette myke strålemønsteret minner om varmt sommerregn og beroliger kropp og sinn slik at du kan vaske bort spenninger og stress.

GROHE EasyLogic – tydelig merking på kranen for enkel bruk  

Temperaturmerkene er på kranen istedenfor på hendlene slik at du umiddelbart ser hvilken vei du må vri for å oppnå ønsket temperatur. Hendler og håndtak er utformet slik at de skal være enkle å bruke for hele familien.

S-skjøt med veggdeksel til termostaten din

Din GROHE-termostat monteres på veggen med en S-skjøt dekt av et deksel, for et renere uttrykk og for beskyttelse mot skålding på varme overflater. Med sin glatte overflate er de enkle å rengjøre.

Tekniske data og vedlikehold

Teknisk informasjon

Teknisk produktinformasjon
Vis måltegninger

Vedlikehold

Vedlikehold

Reservedeler

Stillingsnummer Produktbeskrivelse Bestillingsnummer
* Optional accessories
1 sperregrep aquadimmer 47804000
2 Anslagsring 47723000
3 Aquadimmer 47364000
4 Foringsrør til ny GroheTherm 47887000
5 Grep 47803000
6 Festering 47743000
7 Termostatelement til ny Grohtherm 47439000
8 Tilbakeslagsventil 47189000
8.1 Sil 0726400M
8.2 Tilbakeslagsventil 08565000
8.3 O-ring Ø17 x Ø2 0305500M
9 S-tilslutning 47824000
10 Tilbakeslagsventil 08565000
11 Glider f/Relexa 28 mm 12140000
12 Sil 0700200M
13 reservedel sett 45933000
14 Utligningsskive 27617000*
15 Dusjsystem rør for ettermontering 48053000*
16 Dusjsystem rør for ettermontering 48054000*
17 Pipenøkkel 19332000*
18 Termostatelement til ny Grohtherm 47175000*
19 Temperaturgrep 47811000*
20 Spesialnøkkel 19377000*

Shower systems

27968000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
16,198.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27469000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
16,184.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27472000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
16,184.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27374000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
19,073.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat og sidedusj
27641000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
15,590.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for badekar, for vegg montasje
27966000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
16,976.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27967000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
14,285.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27174001
krom
Tilføy produktet til din produktliste
18,211.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
27175000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
13,613.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Divertersystem for veggmontasje
27058000
krom
Tilføy produktet til din produktliste
10,099.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Divertersystem for veggmontasje
27032001
krom
Tilføy produktet til din produktliste
14,241.00 kroner Veiledende pris inkl. moms
Dusjsystem med termostat for veggmontering
Rainshower System

Rainshower System

Kombinasjon av de essensielle elementene for endeilig dusj.

Vis kolleksjon